Czas na Nas - magazyn dla młodzieży

thumbnail

"Czas na nas" to audycja młodzieżowa dla uczniów, licealistów oraz studentów. W programie poruszamy problemy, które zajmują młodych na co dzień – fascynacje muzyczne, ochrona przyrody, twórczość teatralna, działalność społeczna i charytatywna. W każdy środowy wieczór na naszej antenie rządzi młodość.

Audycję koordynuje Samuel Baron i Małgorzata Lachendro.

Środa, godz. 20:15.


 

 

Miejsce na senne marzenia. Czas na nas.

Wszyscy mamy sny: wesołe lub smutne, czasami przerażające czy nawet prorocze. Niektórzy nie przywiązują do nich wagi, inni poddają je skrupulatnej analizie, doszukując się drugiego dna. Jak to jest z tymi snami? Czy ta kwestia spędza komuś sen z powiek? O sny pytała Konstancja Snopczyńska. 


 

Czy to co się dzieje w naszych snach to tylko absurd i mrzonki? Dziś o snach mówi się zazwyczaj w żartobliwy sposób... A już z zupełnym politowaniem patrzymy na ludzi, którzy chwalą się, że mieli sen który na przykład okazał się "proroczy". Czego w takim razie NAPRAWDĘ z naszych snów możemy się nauczyć? Na to pytanie w rozmowie z Samuelem Baronem spróbuje odpowiedzieć badacz literatury, Adam Sieroń zajmujący się interpretacją snów. Z Adamem Sieroniem z portalu OCzymŚnisz.PL rozmawiał Samuel Baron.


 

Większość z nas wspomina swoje dzieciństwo z prawdziwym wzruszeniem, szczególnie jeśli chodzi o pierwsze dziecięce przyjaźnie. Dzisiaj przypomnimy sobie, jak wyglądały kryjówki, w których rozkwitały pierwsze miłości na przykład i gdzie można było się schować choć na chwilę przed czujnym okiem dorosłych. Czy pokolenie komputerów też bawiło się w budowanie baz? I czy w dorosłym życiu nadal mamy takie miejsca, w którym czujemy się bezpieczni i do którego uciekamy przed codziennością? Sprawdza Konstancja Snopczyńska.


Gdzie spotyka się młodzież, kiedy szaleje pandemia koronawirusa? Opcji jest mało. Bezpiecznych, takiej gdzie jest możliwość zachowania bezpiecznego dystansu jeszcze mniej. Ale są. dlatego zabieramy Państwa na kolejną wycieczkę tym razem do Chorzowa. Tam na naszych oczach rodzi się nowe, wyjątkowe miejsce. Ze sceną, na której trenują młodzi, początkujący artyści, z miejscem na spotkania, wykłady i z przestrzenią godną wystaw fotografii czy malarstwa. A to dopiero początek… Kulturok, bo o nim mowa, mieści się niemal w piwnicy Chorzowskiego Centrum Kultury, a powstał z myślą o aktywnej i kreatywnej młodzieży. Odwiedziła ich Marta Dobrowolska.


 

Przegląd filmowy - Do zoabczenia!

Były senne marzenia, to teraz te marzenia senne, ale które w dobrych rękach i odpowiednio obrobione lądują na ekranie. O tym, co na ekranach małych i dużych, w sieci i w kinie jak zwykle o tej porze sprawdza Marta Dobrowolska.