Blackmore's Night

KONCERT ODWOŁANY

Oto fragment komunikatu:

Z wielką przykrością zawiadamiamy, że z przyczyn niezależnych od organizatora, zaplanowany (...) koncert Blackmore’s Night, nie odbędzie się.

Na podstawie informacji managementu zespołu (...) wynika, że Candice Night nie może w najbliższych kilku dniach występować na scenie z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Polski koncert był ostatnim punktem tegorocznej „Summer Tour” i dlatego też podjęto bardzo trudną decyzję o jego odwołaniu. 

pełna treść komunikatu


 

Ritchie Blackmore to niewątpliwie jeden z największych światowych gitarzystów. Krytycy muzyczni nigdy nie mieli podstaw aby wątpić w jego silną pozycję jako kompozytora i znakomitego instrumentalisty. Wystarczy przypomnieć takie kompozycje jak: „Black Night”, „Strange Kind Of Woman”, „Child In Time” czy „Smoke On The Water”, które powstały za czasów świetności zespołu Deep Purple z Blackmorem w składzie, albo fakt, że koncertował on z Royal Philharmonic Orchestra w Royal Albert Hall w Londynie, a w 1984 roku w Japonii zagrał z Japońską Orkiestrą Symfoniczną adaptację dziewiątej Symfonii Beethovena. Artysta zawsze miał słabość do średniowiecznej i renesansowej muzyki, ale w czasach współpracy z Deep Purple i Rainbow jego preferencje musiały ustąpić ogólnie przyjętym zasadom muzyki rockowej. Sytuacja zmieniła się kiedy gitarzysta założył zespół Blackmore's Night.