Studiuję – Głosuję!

Studencie, zagłosuj w wyborach!

Studencka organizacja Niezależne Zrzeszenie Studentów zachęca studentów z całej Polski do wzięcia udziału w zbliżających się wyborach samorządowych i głosowania tam, gdzie studiują.

Studiuję – Głosuję! to ogólnopolska kampania informacyjna, mająca na celu zachęcenie studentów do oddania głosu w nadchodzących wyborach samorządowych. Projekt jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony środowiska akademickiego na wiedzę dotyczącą życia obywatelskiego. Brak pożądanych informacji przyczynia się do coraz niższej frekwencji wyborczej, a ta z kolei negatywnie wpływa na jakość polskiej sceny politycznej.

Projekt Studiuję – Głosuję! zagości na większości uczelni i szkół wyższych, znajdujących się w największych ośrodkach akademickich w Polsce. W okresie przedwyborczym (od 1 października do 16 listopada) zostanie przeprowadzona szeroko zakrojona akcja informacyjna we współpracujących z nami stacjach telewizyjnych i radiowych, a także w prasie, w Internecie oraz bezpośrednio wśród grupy docelowej naszych działań, czyli studentów. Poprzez informacje udostępnione na plakatach, ulotkach i stanowiskach na uczelniach wyższych, każdy będzie miał możliwość dowiedzieć się, po co student ma w ogóle głosować, jak oddać głos, jeśli głosujesz poza miejscem zameldowania, jakie warunki trzeba spełnić, itp.

— Głosując powinniśmy pamiętać o tym, że nasze wybory mają bezpośredni wpływ na jakość naszego życia, na wygląd najbliższego otoczenia, na zmiany jakie w nim mogą nastąpić, wreszcie na charakter i rozwój lokalnych społeczeństw — podkreślają organizatorzy akcji.

Idea projektu Studiuję – Głosuję! została doceniona przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, dzięki czemu akcję wspiera Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej informacji o projekcie:
www.facebook.com/studiujeglosuje
nzs.org.pl/projekty/studiuje-glosuje