Zamieć 2016

wp_20150117_006_1024

ZAMIEĆ  to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku. Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli: 
Baza – Skrzyczne – Baza, w przeciągu 24 godzin.

Start będzie miał miejsce 31 stycznia 2015 roku o godzinie 12:00 w Bazie Zawodów w Amfiteatrze w Szczyrku a meta, zgodnie z założeniem, po 24 godzinach – 1 lutego 2015 o godzinie 12:00. Zawodnicy mogą startować indywidualnie i w zespołach dwuosobowych, w konfiguracjach KK, MM, MIX.

Aby być sklasyfikowanym każdy zawodnik musi ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę (ten w zespole również). Każdy uczestnik w trakcie trwania zawodów sam decyduje o strategii: można biec bez przerwy lub pójść się spać. Zespoły mogą wymieniać się co pętlę, co dwie pętle lub co pięć. Zawodnicy sami decydują jak rozłożyć siły. Jak pokazały dwie pierwsze edycje imprezy- to właśnie strategia jaką obiorą zawodnicy może mieć decydujące znaczenie.

Obowiązywał pomiar czasu. Drugi punkt kontrolny mieścił  się na szczycie Skrzycznego. W bazie zawodów do dyspozycji zawodników był punkt żywieniowy z ciepłymi daniami i gorącymi napojami.

 

 

 

Patronem medialnym Zamieci jest Polskie Radio Katowice!

 

_radio_katowice_od2011_rgb_1024_01

 

MAPA TRASY

 Krótka, filmowa relacja z Zamieci:

 

 

 

A jak przebiegałała II edycja Zamieci? Zobaczcie naszą fotogalerię!