VI Śląski Turniej Debat Oksfordzkich

13 marca 2015 r. w sali audytoryjnej "Parnassos" w Bibliotece Śląskiej w Katowicach przy placu Rady Europy 1, odbędzie się finał VI Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich.

Program:
9:00 – rozgrywka o III miejsce pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym z Zabrza a I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia z Bytomia
10:30 – finał gimnazjalny – Gimnazjum nr 12 z Rudy Śląskiej gr. I i Gimnazjum nr 12 z Rudy Śląskiej gr. II
12:00 – finał drużyn ponadgimnazjalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego w Tychach z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Gustawa Morcinka w Tychach

VI edycja Śląskiego Turnieju Debat Oksfordzkich to przede wszystkim niesamowite emocje i zaangażowanie uczniów oraz nauczycieli w przygotowanie mów (każdy finalista ma ich na koncie aż dwanaście). To sześć tez, kilkudziesięciu uczestników wywodzących się z szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. To niezliczona publiczność kibicująca swoim faworytom. To zaangażowanie wielu szkół i instytucji w przygotowanie miejsca debat oraz warsztatów. Nagrodą główną jest wyjazd finalistów do Brukseli.

Organizatorzy turnieju:
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, Bractwo Oświatowe Związku Górnośląskiego oraz II Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu.

Patronat honorowy:
Ministerstwo Edukacji Narodowej, dr Jan Olbrycht – Parlament Europejski, Wojewoda Śląski,
Marszałek Województwa Śląskiego.

Patronat medialny:
TVP Katowice, Radio eM, Polskie Radio Katowice, Fabryka Silesia, Kulturalny Śląsk, CzasyPismo, Gość Niedzielny.

Projekt współfinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.