Laury Umiejętności i Kompetencji

XXII edycja Laurów Umiejętności i Kompetencji to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie organizowane przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach. Uroczystość ta sprowadza na Śląsk najważniejsze postacie ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki. Finał tegorocznej edycji odbędzie się 18 stycznia 2014 roku podczas gali w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Kolejny raz Diamentowymi, Kryształowymi, Platynowymi oraz Złotymi Laurami nagradzani będą ludzie wybitni, którzy swoją pracą i talentami kreują sukces w swoich organizacjach. Samorządowi gospodarczemu przypadła ważna rola wspierania i promowania podmiotów polskiej gospodarki i pobudzania jej rozwoju.

Jak co roku, w Gali udział weźmie ponad 2000 gości – parlamentarzystów, przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, administracji rządowej i samorządowej oraz przedsiębiorców. Kapituła utworzyła dwie nowe kategorie Złotych Laurów, a mianowicie: Firma Rodzinna i Przedsiębiorcza Kobieta, dając tym samym większe szanse na pokazanie swoich dokonań i sukcesów w nowych obszarach. Kapituła Laurów postanowiła w tym roku nagrodzić Diamentowym Laurem Umiejętności i Kompetencji wybitnego polskiego kompozytora, Krzysztofa Pendereckiego.

Laury Umiejętności i Kompetencji na trwałe wpisały się w polską rzeczywistość. Naszymi laureatami do tej pory byli między innymi: Jan Paweł II, prof. Jerzy Buzek, Vaclav Havel, José Manuel Barroso, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi.