VI Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Znane autorytety, najlepsi eksperci

Od pierwszej edycji znakiem rozpoznawczym Kongresu są najlepsi eksperci ze świata biznesu, nauki i polityki. Wśród tegorocznych prelegentów nie zabraknie znanych autorytetów i liderów opinii. Uczestników Kongresu powita Gospodarz Wydarzenia Prezydent Miasta Katowice - Marcin Krupa oraz współgospodarze: Marszałkowie Województw Śląskiego i Małopolskiego. Swoim doświadczeniem podczas pierwszej sesji panelowej podzieli się gość specjalny - Elżbieta Bieńkowska, Komisarz UE ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP oraz Jerzy Buzek - Przewodniczący Komitetu Honorowego.

Jaki jest plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju biznesu? Czy czeka nas przełom w polskiej gospodarce? Z tymi pytaniami zmierzy się Wicepremier, Minister Finansów, Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki podczas debaty „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – przełom w polskiej gospodarce”. Udział w debacie wezmą także: Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, Jan Krzysztof Bielecki, Prezes Rady Ministrów w 1991 roku, Jerzy Hausner, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w latach 2003-2005, Janusz Piechociński, Wiceprezes Rady Ministrów RP, Minister Gospodarki RP w latach 2012-2015, Janusz Steinhoff, Przewodniczący Rady KIG oraz RIG w Katowicach, Wiceprezes Rady Ministrów w latach 2000-2001, Minister Gospodarki w latach 1997-2001. Debatę poprowadzi Kamil Durczok.

Odpowiedzialność a współczesna cywilizacja. Tak brzmi sesja w której głos zabierze m.in. prof. Grzegorz Kołodko, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego, były wicepremier i minister finansów, autor „Strategii dla Polski”. Wśród znanych osób świata telewizji, które odwiedzą tegoroczny Kongres są m.in. Jarosław Kuźniar, Robert Makłowicz czy Tomasz Konior. Panowie będą przedstawiać swoje przepisy na sukces na panelu Pasja + Biznes = Sukces.

Jak prowadzić nowoczesny biznes? Rady od światowych potentatów technologii

Technologie cyfrowe, rozwiązania IT, social media to narzędzia, bez których coraz trudniej dziś prowadzić nowoczesny biznes – bez względu na jego zasięg. Dlatego tegorocznej, szóstej już edycji Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw przyświecać będzie hasło „Trzy dni inspiracji dla innowacji”. Hasło to znajdzie odzwierciedlenie w programie wydarzenia, którego jednymi z najmocniejszych punktów będą prelekcje i warsztaty międzynarodowych potentatów w dziedzinie technologii: Facebook (program „Boost Your Business”) i Google (warsztaty „Internetowe rewolucje”).

Tylko podczas Kongresu

Warto zajrzeć na sesję dotyczącą ekonomii dzielenia się (sharing economy), w której udział wezmą przedstawiciele Ubera, Airbnb, Sir LocalBlaBlaCarJadezabiore.pl, oraz iParkomat.pl.

Kongres to również doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o TTIP. Zwłaszcza, że porozumienie o strefie wolnego handlu pomiędzy Unią Europejską a Stanami Zjednoczonymi wchodzi w decydujący etap negocjacji! To także sposobność, by poznać szanse i wyzwania dla firm MŚP na europejskim rynku jednolitym i dowiedzieć się, jak skutecznie na tym zarobić. To w końcu możliwość poznania od podszewki schematów działalności w szarej strefie i dróg wyjścia z niej.

Wydarzenia towarzyszące i darmowe zwiedzanie Muzeum

Organizatorzy przewidzieli dodatkowe atrakcje dla wszystkich uczestników Kongresu. Po okazaniu identyfikatora można całkowicie bezpłatnie zwiedzić Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Za symboliczną złotówkę można się też udać na wycieczkę do Muzeum Śląskiego.

Niezmiennie na VI Europejski Kongres MŚP składają się wydarzenia towarzyszące, a wśród nich: Targi Biznes Expo oraz program Samorząd, który wspiera MŚP. Na uwagę zasługuje zwłaszcza program tegorocznych Targów Biznes Expo, podczas których nie tylko będzie można poznać ofertę ponad stu wystawców, ale przede wszystkim spotkać się z ekspertami, praktykami biznesu oraz wziąć udział w spotkaniach i wydarzeniach biznesowych. Targi to także szansa na spotkania z autorytetami marketingu, sprzedaży oraz HR. Jest też m.in. ciekawa propozycja dla fanów sportu. 12 października odbędzie się spotkanie na Stadionie Arena Zabrze. Będzie to okazja do zwiedzenia stadionu, który przeszedł całkowitą modernizację. Zainteresowani wykonają rzuty karne na murawie, spotkają sportowców i działaczy klubowych. W programie tegorocznego Kongresu znalazła się także 3. edycja Akademii Mody i Dizajnu – miejsce nauki i networkingu dla młodych twórców. To cykl spotkań, pokazów, warsztatów i prelekcji prowadzonych przez specjalistów branży modowej.

Wydarzenie odbywa się pod Wysokim Patronatem Parlamentu Europejskiego.

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Gospodarz: Miasto Katowice

Współgospodarze: Wojewoda Śląski, Województwo Śląskie, Województwo Małopolskie, Metropolia Silesia

Główny Partner Merytoryczny: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Partnerzy Merytoryczni: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Small Business International Cooperation Office, Rewipromien