Po naszymu czyli po śląsku

Konkurs „Po naszymu, czyli po śląsku” to gratka dla miłośników dobrego humoru i śląskiej gwary. Finały Ślązaka Roku od lat cieszą się ogromną popularnością, ponieważ promują ludzi posługujących się śląską gwarą – zarówno tą opolską, cieszyńską, rybnicką, jak i wieloma innymi jej odmianami. Od początku, to znaczy od 1993 roku, przewinęło się przez konkurs blisko dwa tysiące uczestników z kraju i zagranicy. Tegorocznego „Ślązaka Roku 2016” oraz „Młodzieżowego Ślązaka Roku 2016” wybierze jury w składzie: profesorowie Dorota Simonides i Jan Miodek oraz ksiądz Jerzy Szymik.

Do 31 października organizator czeka na zgłoszenia chcących wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu "Po naszymu czyli po śląsku."

7 i 8 listopada w Studiu Koncertowym Radia Katowice odbędą się przesłuchania konkursowe. Półfinał – 19 listopada również w Studiu Koncertowym, a gala finałowa – 20 listopada w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Imprezie towarzyszyć będzie wybór Honorowego Ślązaka Roku oraz występ Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza. Pomysłodawczynią konkursu i jego wieloletnią organizatorką jest senator Maria Pańczyk, od 40 lat związana z Radiem Katowice.