Trzy dźwięki Komedy

Mazolewski, Możdżer, Rojek, Sadowska i Morton – tych artystów połączy na Placu Biegańskiego muzyka Krzysztofa Komedy, wybitnego kompozytora i pianisty jazzowego, który w latach 1939-1946 mieszkał w Częstochowie.

Tytuł częstochowskiego koncertu stanowi nawiązanie do prostoty dźwięków i mądrości artystycznej Komedy. Będzie to multimedialne widowisko muzyczne, do którego aranżacje muzyczne stworzy Wojtek Mazolewski i jego kwintet, w składzie: Oskar Torok – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Joanna Duda – instrumenty klawiszowe, Kuba Janicki – perkusja. Gośćmi specjalnymi koncertu będą: Leszek Możdżer, Maria Sadowska, Artur Rojek, Ana Andrzejewska, Emose Uhunmwangho, James Morton z zespołu The Herbaliser.

Między utworami publiczność usłyszy anegdoty i wypowiedzi osób współpracujących z Komedą lub znających go. W specjalnie opracowanej graficznie stylistyce zostaną przedstawione między innymi wspomnienia: Romana Polańskiego, Andrzeja Wojciechowskiego, Andrzeja Wajdy, Zofii Komedowej i wielu innych znakomitości. Komeda zostanie podczas widowiska pokazany nie tylko jako genialny kompozytor, ale też jako zwykły człowiek, z różnymi namiętnościami, fascynacjami i wątpliwościami.

Dzień Samorządu Terytorialnego
Częstochowa, Plac Biegańskiego
Koncert „Trzy dźwięki Komedy”
27 maja 2017