Istota Gische

Weekend 10-11 listopada w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia Walcownia zaprasza w najbliższy weekend 10-11 listopada 2018 roku aż na dwa Festiwale – w sobotę (10.11) „Festiwal Giesche 2”, a w niedzielę (11.11) Festiwal Niepodległa z Walcownią”.

Szczegóły obu wydarzeń poniżej. 

FESTIWAL GIESCHE 2

W weekend 10-11 listopada zabierzemy gości w podróż do czasów industrialnego Śląska w okresie rozkwitu przemysłu, za sprawą II edycji Festiwalu Giesche pt.: „Istota Gieshe”. Będzie to wydarzenie związane z kulturą i tradycją Górnego Śląska i odbędzie się w Walcowni, gdzie 10 listopada nastąpi oficjalne otwarcie Festiwalu. Następnie gościć będziemy w Miejskim Domu Kultury „Szopienice – Giszowiec” w Katowicach, Filia nr 2 – Plac pod Lipami, Oddziale Muzeum Historii Katowic – Dział Etnologii Miasta, Szybie Prezydent – Sztygarce Chorzów oraz Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich.


FESTIWAL ''NIEPODLEGŁA Z WALCOWNIĄ"

11 listopada odbędzie się w naszym muzeum wydarzenie pt.: „Niepodległa z Walcownią”, gdzie w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości czeka na Państwa wiele atrakcji związanych z dziedzictwem narodowym naszego kraju. Będzie można zobaczyć m. in.: pokazy aż 6 grup rekonstrukcji historycznej, występ Orkiestry Dętej OSP z Przyszowic, usłyszeć opowieści nestorów hutnictwa, posłuchać utworów z przełomu wieku w wykonaniu wokalistów z Centrum Sztuki nad Rawą, zobaczyć pracę zabytkowej walcarki, zwiedzić muzeum z przewodnikiem, spróbować pysznej grochówki ugotowanej w kuchni polowej i wiele wiele innych atrakcji. Dla najmłodszych strefa animacji! Wstęp wolny!