Święto Niepodległości na Śląskim

Z okazji Święta Niepodległości Stadion Śląski zaprasza do wspólnego świętowania. Na uczestników czekają wielka wystawa militariów, liczne występy artystyczne, strefa z atrakcjami dla dzieci, widowiskowe pokazy laserowe oraz wyjątkowy koncert Miuosha. 

Wstęp wolny. Imprezę rozpocznie wielka wystawa militariów, na której będzie można zobaczyć broń, amunicję, armaty, wyrzutnię rakiet, działo przeciwlotnicze oraz szereg pojazdów wojskowych. Wśród nich m.in. czołg T-34, SKOT, Kraz, Ził-157, K-61, BWP-1. Zaprezentowane zostaną także zabytkowe rowery oraz mundury z czasów I wojny światowej. Policjanci ze śląskiego garnizonu pokażą, jak wygląda tresura psa policyjnego.

Z kolei strzelnica laserowa będzie okazją do sprawdzenia swoich umiejętności trafiania w wyznaczony cel. W programie wydarzenia znalazły się również pokazy musztry paradnej oraz występy artystyczne takich zespołów jak Fajters, Formax czy Natalee. Nie zabraknie licznych atrakcji. Najmłodsi będą mogli m.in. pobawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, poskakać na trampolinie, przejechać się kolejką i karuzelą, powalczyć w zapasach sumo, a także zagrać w piłkarzyki czy hokej stołowy.

Ponadto zaplanowano wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Uczestnicy będą mogli również usiąść na trybunie Śląskiego i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wieczorny koncert Miuosha oraz widowiskowy pokaz laserów. Impreza odbędzie się na placu Europejskim stadionu. Wejście będzie możliwe bramami nr 3, 4 i 5 od godziny 12.00. Impreza potrwa do godziny 19.00. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest spółka Stadion Śląski. Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.