Festiwal Katowice Kultura Natura Kobieta

Festiwal Katowice Kultura Natura Kobieta
 10–19 maja 2019

10 maja 2019 | PT | 19.30 | sala koncertowa

NOSPR

Czeski Chór Filharmoniczny w Brnie

Petr Fiala kierownik chóru

Warszawski Chór Chłopięcy

Krzysztof Kusiel-Moroz kierownik chóru

Alexander Liebreich dyrygent

Florence Darel Joanna (recytacja)

Jacek Borkowski Brat Dominik (recytacja)

Sarah Aristidou Święta Panienka (sopran)

Marita Sølberg Małgorzata (sopran)

Gerhild Romberger Katarzyna (alt)

Rolf Romei tenor

Marcin Habela baryton, recytacja

Philippe Tłokiński recytacja

Arthur Honegger – Joanna d’Arc na stosie. Oratorium dramatyczne w XI scenach
 z prologiem do tekstu Paula Claudela


11 maja 2019 | SOB | 19.30 | sala koncertowa


Youn Sun Nah Trio:

Youn Sun Nah śpiew

Tomek Miernowski gitary, instrumenty klawiszowe, live electronics

Rémi Vignolo perkusja, kontrabas, gitara basowa


12 maja 2019 | ND | 18.00 | sala koncertowa


Nikolai Lugansky fortepian

César Franck – Preludium, fuga i wariacja op. 18

(oprac. na fortepian: Harold Bauer)

Claude Debussy

Obrazy (zeszyt II)

Wyspa radosna

***

Aleksander Skriabin

II Sonata gis-moll op. 19

III Sonata fis-moll op. 23

Siergiej Rachmaninow – 10 Preludiów op. 23 (nr 1, 6, 7, 4, 5)


13 maja 2019 | PON | 19.30 | sala kameralna


Śląska Orkiestra Kameralna

Robert Kabara dyrygent

Gośka Isphording klawesyn

Urszula Kryger mezzosopran

Hanna Kulenty – GG Concerto na klawesyn i orkiestrę smyczkową

Eugeniusz Knapik – Przystępuję do ciebie na mezzosopran i orkiestrę kameralną do słów Edwarda Stachury

***

Erich Wolfgang Korngold – Serenada symfoniczna B-dur na orkiestrę smyczkową op. 39


14 maja 2019 | WT | 19.30 | sala kameralna


Sarah Connolly mezzosopran

Joseph Middleton fortepian

Robert Schumann – Miłość i życie kobiety op. 42 (sł. Adelbert von Chamisso)

Hugo Wolf

Auch kleine Dinge können uns entzücken (sł. Paul Heyse)

Gesang Weylas (sł. Eduard Mörike)

Nachtzauber (sł. Joseph von Eichendorff)

Mignon IV: Kennst du das Land (sł. Johann Wolfgang Goethe)

Die Zigeunerin (sł. Joseph von Eichendorff)

***

Albert Roussel

Le bachelier de Salamanque op. 20 nr 1 (sł. René Chalupt)

Le jardin mouillé op. 3 nr 3 (sł. Henri-François-Joseph de Régnier)

Invocation op. 8 nr 2 (sł. Henri-François-Joseph de Régnier)

Nuit d'automne op. 8 nr 3 (sł. Henri-François-Joseph de Régnier)

Claude Debussy – Pieśni Bilitis (sł. Pierre Louÿs)

Alexander von Zemlinsky – Sześć pieśni do słów Maurycego Maeterlincka op. 13


15 maja 2019 | ŚR | 19.30 | sala kameralna


Jerusalem Quartet:

Alexander Pavlovsky skrzypce

Sergei Bresler skrzypce

Ori Kam altówka

Kyril Zlotnikov wiolonczela

Joseph Haydn – Kwartet smyczkowy G-dur Hob. III:75

Béla Bartók – V Kwartet smyczkowy Sz. 102 BB 110

***

Antonín Dvořák – XII Kwartet smyczkowy F-dur Amerykański op. 96


16 maja 2019 | CZ | 19.30 | sala koncertowa


NOSPR

Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej

Violetta Bielecka kierownik chóru

Alexander Liebreich dyrygent

Michael Weinius Edyp (tenor)

Tanja Ariane Baumgartner* Jokasta** (mezzosopran)

Krešimir Stražanac Kreon (bas-baryton)

Oleg Tsibulko Tejrezjasz (bas)

Piotr Maciejowski Pasterz (tenor)

Jan Żądło Posłaniec (baryton)

Zbigniew Zamachowski Speaker (recytacja)

Piotr Czajkowski – Uwertura-fantazja Romeo i Julia

Hector Berlioz – Śmierć Kleopatry. Scena liryczna na głos i orkiestrę
 do słów Pierre-Ange’a Vieillarda*

***

Igor Strawiński – Król Edyp. Opera-oratorium w 2 aktach według Sofoklesa
 do tekstu Jeana Cocteau**


17 maja 2019 | PT | 19.30 | sala koncertowa


Mozarteumorchester Salzburg

Riccardo Minasi dyrygent

Joseph Haydn

Symfonia C-dur La Roxelane Hob. I:63

Symfonia B-dur La Reine Hob. I:85

***

Symfonia C-dur Maria Theresia Hob. I:48


18 maja 2019 | SOB | 19.30 | sala koncertowa


Mozarteumorchester Salzburg

Riccardo Minasi dyrygent

Luisa Imorde fortepian

Fanny Mendelssohn – Uwertura C-dur

Clara Schumann – Koncert fortepianowy a-moll op. 7

***

Felix Mendelssohn-Bartholdy – IV Symfonia A-dur Włoska op. 90


19 maja 2019 | ND | 19.30 | sala koncertowa


Philharmonia Orchestra

Alondra de la Parra dyrygent

Viktoria Mullova skrzypce

Gabriela Ortiz – Téenek – Invenciones de territorio

Jean Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op. 47

***

Piotr Czajkowski – V Symfonia e-moll op. 64