Zagłębiowski Międzynarodowy Festiwal Organowy

Zagłębiowski Festiwal Organowy to przedsięwzięcie artystyczne na terenie Zagłębia Dąbrowskiego, mające na celu promowanie muzyki klasycznej, a w szczególności organowej, jednocześnie przełamując barierę dostępu do sztuki pisanej przez duże S.

Jednym z wymiarów festiwalu jest edukacja, która stanowi bardzo ciekawą odsłoną festiwalu. Podczas jego licznych koncertów na przestrzeni czteroletniej działalności festiwalu swój talent prezentowali studenci oraz profesorowie najważniejszych ośrodków muzycznych w Polsce.

Tegoroczna odsłona festiwalu pokazuje jak z roku na rok wydarzenie nabiera rozmachu i staje się coraz to bardziej atrakcyjniejsze dla słuchaczy oraz samych wykonawców. Podczas piątej edycji, która już tuż, tuż, swój talent zaprezentują goście z Francji, Hiszpanii, Litwy oraz Ukrainy.

Na festiwalowy finał swój udział zapowiedzieli profesorowie Akademii Muzycznej w Katowicach. A wszystko to „Ad maiorem Dei Gloriam” oraz dla uciechy licznie się melomanów i wielbicieli największego instrumentu, będącego dziełem rąk ludzkich i nieskończonej, muzycznej wyobraźni.