Wirtualnych wystaw wiele...

Rodzicu! Zabierz dziecko na wizytę w wirtualnym Muzeum,  stwórz wspólnie z nim Waszą własną wystawę! Seniorze, zwiedzaj gotowe ekspozycje przybliżające zbiory Muzeum w Gliwicach, albo stwórz swoją wystawę i zabierz na jej zwiedzanie wnuki nie wychodząc z domu! Nauczycielu! Zabierz uczniów na wirtualną wystawę, po której oprowadzi Was muzealny edukator! ! Aranżujcie wirtualne wnętrza zabytkami Muzeum w Gliwicach – 2D i 3D! Dodawajcie własne rysunki, zdjęcia i teksty! Poznawajcie historię Gliwic, Górnego Śląska i Polski oraz zbiory zgromadzone w naszej instytucji! A to wszystko bezpłatnie! Upowszechniajcie dziedzictwo kulturowe i wzbogacajcie je o własne materiały! Nowa muzealna podstrona: „Twoja wirtualna wystawa” – to unikalna propozycja służąca edukacji oraz upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego! 

Od 23 października zapraszamy do wirtualnego świata Muzeum w Gliwicach. Przed Państwem sale wystawiennicze i nasze zbiory w postaci cyfrowej: zdigitalizowane jako wysokiej jakości fotografie bądź jako trójwymiarowe skany obiektów (3D), a do tego – moc materiałów edukacyjnych. Aranżowanie wirtualnych wystaw nie tylko pozwoli poznawać dzieje Gliwic i regionu wplecione w historię Polski i powszechną, ale też twórczo się realizować, tym bardziej, że program daje możliwość dodawania do ekspozycji własnych materiałów. Zaprojektowanymi wystawami będzie się można dzielić np. w mediach społecznościowych. Wirtualne magazyny mogą pomieścić nieograniczoną ilość zabytków, a my będziemy je rozbudowywać - w zbiorach Muzeum w Gliwicach znajduje się obecnie ponad 100 tysięcy obiektów, więc eksponatów na pewno nie zabraknie…

Link bezpośredni do podstrony: https://app.muzeum.gliwice.pl/wirtualne-wystawy/.

Zobacz krótki film przybliżający cele projektu „Wirtualnych wystaw wiele…” i funkcjonowanie podstrony "Twoja wirtualna wystawa".


Projekt „Wirtualnych wystaw wiele…”, dzięki któremu postała podstrona „Twoja wirtualna wystawa” zrealizowany został w oparciu o dofinansowanie w ramach programu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autorką projektu jest Ewa Chudyba, przez lata tworząca Dział Edukacji i Promocji Muzeum w Gliwicach.

Przedsięwzięcie honorowym patronatem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski.