Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15.


Sobota, 4 kwietnia

Otwieramy okna szeroko, wychodzimy na balkony i do ogródków, ładujemy baterie, bo piękny wiosenny weekend przed nami. Owszem, po południu lekko nam się zachmurzy, ale z większymi przejaśnieniami i oczywiście bez opadów. Temperatura maksymalna od 9°C do 12°C, lokalnie możliwy wzrost temperatury do 13°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 9°C, wysoko w Beskidach od -4°C do 0°C.

Wiatr słaby w ciągu dnia, tylko na południu i w Beskidach miejscami nieco silniej powieje. W nocy niemal bezchmurnie, lokalnie tylko więcej chmur. Temperatura minimalna od -2°C do 1°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 3°C, w dolinach możliwy spadek temperatury do -3°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -2°C. W górach temperatura minimalna wystąpi wieczorem. Wiatr słaby. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej utrzymuje swoje przymrozkowe ostrzeżenie jeszcze do poniedziałku. 

Niedziela znowu przywita nas porannym słońcem. Po nieco chłodnym poranku temperatura szybko zacznie wzrastać. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C, lokalnie wzrost temperatury do 15°C, w rejonach podgórskich od 9°C do 12°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 5°C. W górach temperatura maksymalna wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany. Niedziela będzie słoneczna, bezchmurna i leniwa miejmy nadzieję. Odpocznijmy sobie troszkę po sobotnim sprzątaniu.

Słońce przywita nas także w poniedziałek. Według prognoz początek tygodnia będzie słoneczny, ciepły, ale wietrzny. Temperatura maksymalna od 16°C do 19°C. Wiatr we wtorek słaby i umiarkowany. W środę słaby.

Ciśnienie wzrosło nam od wczoraj o ponad 15 jednostek. Obecnie zredukowane do poziomu morza wynosi 1023 hPa, a mierzone na płycie lotniska w Pyrzowicach 986 hPa. Meteopaci będą musieli się przez najbliższe dwie doby mierzyć z gorszym samopoczuciem.


Prognozę opracowała Małgorzata Lachendro.


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.


Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 27-29.03.2020