Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 15:15.


Wtorek, 18 lutego

Nadal w wielu miejscach Europy jest iście wiosenne. Pas Europy Centralnej to od 7 stopni C w regionie Wysp Brytyjskich po 13 stopni w Czechach, czy na Węgrzech. Na południu kontynentu jeszcze cieplej. W pasie od Włoch przez Francję i Hiszpanię nawet do 18-20 stopni. 

Na mapach Europejskiego Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody, nie widać do końca miesiąca oznak mroźnej i śnieżnej zimy.

Do końca dnia zachmurzenie umiarkowane, chwilami duże z lokalnie występującymi przelotnymi, słabymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna do 11 stopni C, w rejonach podgórskich do 6 stopni C, wysoko w Beskidach do 3 stopni C. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, w porywach do 30 km/godz, zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Początkowo przelotne opady deszczu, a w rejonach podgórskich i w górach przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od zera  do 2 stopni C, w rejonach podgórskich od minus 3 do zera C, wysoko w Beskidach od minus 6 do minus 3 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach dość silny, w porywach do 60 km/godz.

Jutro zachmurzenie początkowo umiarkowane, później od zachodu województwa wzrastające do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 5 do 7 stopni C, w rejonach podgórskich od 3 do 5 stopni C, wysoko w Beskidach od zera do 2 stopni C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz, wysoko w górach umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/godz, północno-zachodni.


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.

 

Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 14-16.02.2020