Trójwymiarowa Prognoza Pogody na dziś

Cezary Orzech o pogodzie dla regionu! 

Każdego dnia! Po 7:15, 10:15 i 14:15.


Czwartek, 22 października

Cały czas napływa ciepłe, jak na drugą połowę października, powietrze z południowego zachodu kontynentu, i wszystko wskazuje na to, że taki trend, z małą ilością opadów, utrzyma się do pierwszych dni listopada. Po raz kolejny sprawdza się reguła, że gdy w Ameryce zima, to u nas jej nie ma. W wielu regionach USA śnieg leży od września. Amerykańscy synoptycy zapowiadają na najbliższy  weekend  kolejny atak zimy z obfitymi opadami śniegu i bardzo dużymi spadkami temperatur. Prognozuje się, że w w centralnych stanach, temperatury spadną lokalnie poniżej 20 stopni Celsjusza.

Do końca dnia, zachód słońca o godz.17:38, zachmurzenie małe lub umiarkowane. Temperatura maksymalna lokalnie do 18 stopni C, w rejonach podgórskich do 16 stopni C, wysoko w Beskidach do 13 stopni C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni, wysoko w górach zmienny. Ciśnienie na ustabilizowanym poziomie, zredukowane do poziomu morza wynosi 1018 hPa.

W nocy zachmurzenie początkowo umiarkowane, później stopniowo wzrastające do dużego. Temperatura minimalna nocą od 8 do 10 stopni C, w rejonach podgórskich od 5 do 7 stopni C, wysoko w Beskidach, ze względu na inwersję powietrza wyższa, od 6 do 9 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, także wysoko w górach, południowo-zachodni.

Jutro ze względu na zamianę kierunku napływu wiatru z południowo-zachodniego na zachodni, wejdziemy w strefę zachmurzenia, które napłynie znad Niemiec. W ciągu dnia zatem, zachmurzeni duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 14 do 16 stopni C, w rejonach podgórskich od 12 do 14 stopni C, wysoko w Beskidach od 8 do 11 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże, po południu postępujące od zachodu województwa większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Wcześniej lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna  w sobotę od 13 do 16 stopni C, w rejonach podgórskich od 11 do 13 stopni C, wysoko w Beskidach od 7 do 9 stopni C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. 


Słuchaj OnLine, 89.3 FM – Gliwice, 97.0 FM – Racibórz, 98.4 FM – Częstochowa, 102.2 FM – Katowice, 103.0 FM – Bielsko-Biała, 216.928 DAB+ – Katowice.  


Trójwymiarowa Prognoza Pogody
na weekend 16-18.10.2020