Pielgrzymka online? Dlaczego nie

Klasztor jasnogórski

Na Jasną Górę dotarła kolejna duża grupa pieszych pielgrzymów. W grupach świdnickich i dominikańskich z Krakowa przyszło w sumie ponad dwa i pół tysiąca osób.  

Pątnicy zgodnie podkreślili, że choć tegoroczna droga do Częstochowy była wyjątkowo trudna ze względu na upały, to z pewnością warto było taką ofiarę złożyć. Pielgrzymka ze Świdnicy przyszła na Jasną Górę po raz 10. Dominikanie z Krakowa przyprowadzili pątników już po raz 22. Tym co wyróżnia ich pielgrzymkę są grupy pokutna i ciszy.

Dziś na Jasną Górę weszła także Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej.      Choć z Wrocławia przywędrowało 2100 pątników, prawie drugie tyle wspierało ich w grupie duchowej.

— By pełniej przeżyć pielgrzymkę, z pomocą przychodzą najnowsze zdobycze techniki — zauważył ks. Tomasz Płukarski, rzecznik prasowy wrocławskiej pielgrzymki.

Pielgrzymi z Dolnego Śląska polecali Bogu sprawy Ojczyzny, Kościoła w Polsce, nowego metropolitę abp Józefa Kupnego, rodziny i młodzież. Przez całą trasę pielgrzymki nieśli i adorowali krzyż wielkopiątkowy bł. Jana Pawła II.