Kontakt z naturą

Rozmawiamy z bardzo ciekawym człowiekiem, który chce, żebyśmy jak najczęściej przebywali w lesie, na łące, po prosu blisko przyrody i opowiada o tym niezwykle interesująco. Zachęca, by każdy mały naukowiec sprawił sobie lupę i z uwagą na spacerze przyglądał się kwiatkom, robaczkom, czy owadom.

W Tygodniu Wody proponujemy także wycieczkę do zabytkowych częstochowskich wodociągów i idziemy tropem wandali, którzy sprayem pomalowali Tatry. Zapraszamy też do gry w sieci, dzięki której można nauczyć się segregować odpady i mówimy, jak ekologicznie podejść do szkolnej wyprawki.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach