Niebezpieczne skrzyżowanie w Mykanowie

Poprawia się stan zdrowia rannego w wypadku w Grabowej policjanta. Przypomnijmy w listopadzie na skrzyżowaniu jedynki z drogą podporządkowaną w radiowozie zginął policjant, a drugi przebywa w szpitalu.

Mieszkańcy Mykanowa od lat postulują, aby niebezpieczny przejazd inaczej rozwiązać. Wymaga to utwardzenia drogi do wiaduktu znajdującego się w pasie projektowanej autostrady, na co nie ma zgody zarządcy dróg krajowych, żali się Krzysztof Smela, wójt Mykanowa.


Podinspektor Marek Struski z częstochowskiej policji ocenia, że nawet rozebranie tymczasowej drogi przy budowie autostrady ma sens, bo teraz może ona zapobiec wypadkom.


Dziś zapytamy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, czy wobec kolejnych opóźnień w budowie autostrady propozycje samorządu i policji są zasadne.

Audycja Wszystko na Temat na żywo z Mykanowa. Zapraszają Jerzy Zawartka i Zdzisław Makles.


Audycja interaktywna poświęcona Państwa problemom, przypominającym mityczny węzeł gordyjski. Dzięki interwencjom naszych reporterów – Anny Juśkiewicz, Gabrieli Kaczyńskiej oraz Jerzego Zawartki i Zdzisława Maklesa niejednokrotnie udało się owe "węzły" rozplątać. 

Wszystko na temat