Na skraju tęczy – opowieść o Judy Garland

Judy Garland, amerykańska aktorka i piosenkarka, bohaterka dzisiejszej audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka została umieszczona przez Amerykański Instytut Filmowy na ósmym miejscu wśród najlepszych aktorek wszech czasów. Poświecono jej ponad dwadzieścia biografii, kilka filmów i sztuk teatralnych. Wszak życiorys miała niebanalny. Kochała i była kochaną, ale niektórzy mówią, że raczej wykorzystywaną. Z ufnością podchodziła do życia, jak kreowana przez nią dziewczynka z Krainy Oz śpiewając "Over the Rainbow". Dariusz Miłkowski przypomnina tę aktorkę w audycji zatytułowanej "Na skraju tęczy – opowieść o Judy Garland" w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?