Intrygi i namiętności

Aleksandr Siergiejewicz Puszkin to jeden z najwybitniejszych rosyjskich pisarzy i przedstawicieli romantyzmu rosyjskiego, klasyk literatury rosyjskiej, wybitny reformator rosyjskiego języka literackiego oraz przyjaciel Adama Mickiewicza. "Ach, wiemy! miłość wiekuista ze trzy tygodnie potrwać może!" – pisał Puszkin. Jak wyglądało jego życie erotyczno-emocjonalne? Kogo kochał i dlaczego musiał zginąć? O tym w audycji zatytułowanej "Intrygi i namiętności" opowiada Feliks Fetz.

Realizacja dźwiękowa Jacka Kurkowskiego.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?