Czesław Miłosz – kobiety i wiersze

Czesław Miłosz, wybitny polski poeta, nagrodzony literackim Noblem do 1980 obłożony w Polsce cenzurą,  profesor  Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i Uniwersytetu Harvarda. Zawsze inspirowały go kobiety i do później starości kochał kobiety, bez których, jak sam mówił, nie powstałoby wiele jego wierszy. O fascynacjach miłosno-erotycznych poety w audycji zatytułowanej "Czesław Miłosz – kobiety i wiersze" opowiada Barbara Gruszka-Zych. Realizacja dźwiękowa Jacka Kurkowskiego.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?