Sportowa lekcja historii

W niedzielę, 12 czerwca na Stadionie Śląskim odbędzie się kolejna Sportowa Lekcja Historii. Po raz czwarty już wspominać będziemy mecz, który przeszedł do historii polskiej piłki nożnej. Tym razem będzie to spotkanie Polska – Portugalia (1:0) w finałach mistrzostw świata w Meksyku w 1986 roku.

Mecz odbył się 7 czerwca na Estadio Universitario w Monterrey, a zwycięstwo dało nam awans do fazy pucharowej, po raz ostatni na wielkiej imprezie. Mimo porażki w ostatnim spotkaniu grupowym z Anglią 0:3, Polska zajęła 3 miejsce w grupie i awansowała do 1/8 finału.

Data imprezy nie została wybrana przypadkowo. 12 czerwca podopieczni Adama Nawałki rozegrają pierwszy mecz na EURO 2016 we Francji z Irlandia Płn. Będzie więc okazja, aby powspominać poprzednie występy polskich piłkarzy na mistrzowskich imprezach.

W meczu wspomnień, przy muzyce z tamtych lat, w strojach takich jak w 1986 roku, wystąpi Reprezentacja Śląska Oldbojów oraz zaproszeni goście. Na kibiców czekać będą nagrody za udział w konkursach o tematyce sportowej.

14.30 - 16.00 30 LAT PO MECZU POLSKA-PORTUGALIA W MŚ`86 – PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ: RELACJE, WSPOMNIENIA,WYWIADY,
SPOTKANIE Z DZIENNIKARZAMI SPORTOWYMI I PIŁKARZAMI PRZED MECZEM OLDBOJÓW,
ZABAWY Z KIBICAMI, KONKURSY Z NAGRODAMI

16.00 – 17.15 MECZ W STROJACH Z MŚ`86 POLSKA-PORTUGALIA
WYSTĄPIĄ: ZAPROSZENI GOŚCIE - REPREZENTACJA ŚLĄSKA OLDBOJÓW

stadion_lekcja