Arcy miłość arcyksięcia

Leszek Mazan opowie o szalonej, dziwnej, romantycznej, obojętnie jak ją nazwiemy, miłości Arcyksięcia Ferdynanda, który został zastrzelony w roku 1914 w Sarajewie, do swojej żony Zofii von Chotek. Oboje bardzo kochali się, chociaż była to czasami miłość dziwna i zaskakująca. Oboje przysięgali sobie miłość i wierność aż po grób, co też stało się faktem za przyczyną serbskiego zamachowca.

Audycję "Arcymiłość arcyksięcia" zrealizował Jacek Kurkowski.


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?