Piast Gliwice vs. IFK Goeteborg. Mecz już dziś!

W I meczu II rundy kwalifikacji do piłkarskiej Ligi Europejskiej Piast spotka się o 20.45 w Gliwicach z IFK Goeteborg.

Relację z tego spotkania przekażemy na częstotliwości 101,2 FM oraz za pomocą naszej strony internetowej www.radio.katowice.pl - Poznaj szczegóły!

Podczas przedmeczowej konferencji prasowej kapitan Piasta Gliwice Radosław Murawski przyznał, że Niebiesko-Czerwoni są przygotowani do starcia z IFK Goteborg.

- Osobiście mogę powiedzieć, że czuję się bardzo dobrze. Drużyna również. Przygotowywaliśmy się specjalnie pod to spotkanie i jesteśmy gotowi - powiedział Murawski.

- Staraliśmy się zebrać jak najwięcej informacji o naszych rywalach. Byliśmy na meczu w Goteborgu, więc znamy ich mocne i słabe strony - powiedział Radoslav Latal, czeski szkoleniowiec Piasta.

- Sytuacja kadrowa wygląda różnie. To jest nasz pierwszy mecz i myślałem, że będzie trochę inaczej. Dobrze wiemy, że nie ma z nami dwóch podstawowych zawodników - Kamila Vacka i Martina Nespora. Z Kamilem mieliśmy niełatwą sytuację, ponieważ stawiał trudne warunki. Inna sytuacja była z Martinem, który był na obozie i strzelał bramki w sparingach... Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy osłabieni, ale cel jest niezmienny - chcemy wygrać!

- Oglądaliśmy wygrany 4-1 mecz Goteborga. Przeciwnik miał również swoje sytuacje, żeby zdobyć bramki. To dla nich dobry wynik. To, że w Szwecji gra teraz liga, a u nas nie - żaden problem. Przygotowania rozpoczęliśmy wcześnie, więc nie widzę problemu, że ten mecz gramy jeszcze przed startem ligi.