Łąkowe rośliny

Zachęcamy do jedzenia roślin, które rosną na łące. Trochę też filozofii o tym, czego uczą nas dzieci, i jak interesować się tym, co blisko, kiedy wszyscy zachęcają do odkrywania tego, co daleko. Zapraszamy na rozmowę z niezwykle pozytywnym, roślinożernym małżeństwem z Katowic.

Ponadto o kolejnej akcji Wodociągów w Dąbrowie Górniczej, które promują picie wody z kranu. Na koniec zachęcimy do wykręcania kilometrów na rowerze, dla zdrowia, dla ziemi i w szczytnym celu.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach