Ptaki, zdrowa żywność

fot. ulicaekologiczna.pl

Tym razem w programie zajmiemy się między innymi kwestią ptaków, które zostały uratowane i wyleczone, zajrzymy do sklepików ze zdrową żywnością, zdradzimy Wam kilka ekologicznych pomysłów na domowe kosmetyki.

Będą tez poważne tematy: w Urzędzie Marszałkowskim województwa śląskiego podsumowano dziś pilotażowy program na rzecz likwidacji niskiej emisji dofinansowywany przez WFOŚiGW w Katowicach.Co tydzień, w każdy czwartek spotykamy się na naszym ekologicznym radiowym Wysypisku dźwięków, informacji i porad dotyczących życia w zgodzie z naturą, przyrodą, czystym powietrzem i ochroną środowiska. Nasze ekologicznie zakręcone dziennikarki: Katarzyna Głuch i Iwona Kwaśny razem z ekspertami z różnych dziedzin pokażą, a raczej pozwolą usłyszeć, jak sprawić, by nasze otoczenie było coraz czystsze, ładniejsze, bez niepotrzebnej chemii. Jak zapewniają – nie będą truć. 

Na Facebooku pojawią się zdjęcia prezentujące niektóre z omawianych tematów. Jesteśmy też na stronie internetowej WFOŚiGW w Katowicach.

 


wfosigw_400


Audycja jest dofinansowana z środków

Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Katowicach