Poradnik przedświąteczny

W Wigilię na polskich stołach pojawiają się nie tylko różne gatunki ryb, niezliczone ilości bakalii, ale coraz częściej także owoce morza – wszystkie te produkty mogą uczulać. Dlatego przed świętami w studiu Radiowego Poradnika Medycznego zagościła dr Barbara Rymarczyk – internista, alergolog – pracująca w Wojewódzkiej Poradni Alergologicznej w Zabrzu, a także adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych, Alergologii i Immunologii Klinicznej w Katowicach. Dr Rymarczyk opowie nie tylko o alergiach pokarmowych, ale wytłumaczy również dlaczego zakup prezentu w postaci kota, psa czy papugi, należy kilkakrotnie przemyśleć.

Z kolei dr Alicja Cegłowska, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu opowie dlaczego święta należy spędzać w gronie całej rodziny: począwszy od najmłodszych, poprzez starszych, a na seniorach kończąc.

 


Audycja medyczna przeznaczona dla szerokiego kręgu słuchaczy, dotycząca wszelkich aspektów zdrowia: zdrowego trybu życia, zapobiegania chorobom i leczenia schorzeń. W programie uczestniczą m.in. lekarze specjaliści, psychologowie, specjaliści z zakresu żywienia.

Radiowy Poradnik Medyczny