Więcej podróżnych w Katowice Airport

fot. Ryszard Stotko

O 6,7 procent więcej podróżnych odprawiono w minionym miesiącu na lotnisku w Pyrzowicach w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku.

Dobry wynik odnotowano we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego tj. całkowitym, regularnym i czarterowym. Z połączeń regularnych skorzystało o 6,6 procent więcej podróżnych. Z kolei z przelotów czarterowych skorzystało o niemal 10 procent więcej podróżnych.

— Stabilna tendencja wzrostowa to efekt naszej konsekwentnej współpracy z liniami lotniczymi i biurami podróży, co przekłada się na rozwój siatki połączeń. W zbliżającym się sezonie letnim będziemy oferowali, podobnie jak od lat, najbogatszą wśród polskich portów regionalnych siatkę połączeń wakacyjnych — zapowiedział Artur Tomasik, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, które zarządza podkatowickim lotniskiem.

W minionym roku na pyrzowickim lotnisku obsłużono w ruchu całkowitym rekordowe 3,22 mln podróżnych, w tym 1,08 mln w ruchu czarterowym. Prognozy wskazują, że zeszłoroczny wynik zostanie znacznie poprawiony i Katowice Airport odprawi w tym roku od 3,5 mln do 3,6 mln pasażerów w ruchu całkowitym.

Autor: Joanna Opas /rs/