Tamara Łępicka

Bohaterką dzisiejszych "Ścieżek miłości", audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka, będzie odkrywana na nowo malarka epoki art déco Tamara Łempicka. Była dwukrotnie mężatką, ale jej życie było dalekie od poprawności. Potrafiła jednak i kochać, i tak malować jak nikt przed nią tego nie robił. Jej obrazy osiągały astronomiczne ceny, a jej życie erotyczne jest tematem wielu rozmów i audycji, jak choćby dzisiejszej, "Autoportret w zielonym Bugatti"...już za chwile na naszej antenie.

 


Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?