Gustaw Flaubert

Wielu z nas słyszało, a może i czytało jego najsłynniejszą powieść "Pani Bovary", ale już o innych dziełach pisarza nie wiemy za wiele. A przecież to on napisał wspaniałe studium miłości "Szkoła uczuć" i bardzo ciekawą powieść historyczną zatytułowaną "Salammbô". Jest jeszcze "Kuszenie św. Antoniego", są "Trzy opowieści", wreszcie młodzieńcze utwory erotyczne, od których zaczynał swą pisarską karierę. Gustaw Flaubert był pisarzem znakomitym ale i niebanalnym człowiekiem. Potrafił kochać swę muzę całe życie i potrafił używać życia ze wszystkimi i wszędzie. O tym opowiada w kolejnych "Ścieżkach miłości" prof. Krystyna Wojtynek-Musik.Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?