Terror w Sejmie Śląskim

fot. facebook/ Teatr Śląski

W zabytkowej sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbędzie się nietypowy proces a to za sprawą nowego spektaklu Teatru Śląskiego pt. "Terror".

Będzie to odtworzenie z udziałem aktorów i publiczności w charakterze ławników głośnego procesu sądowego Larsa Kocha według tekstu niemieckiego dramaturga Ferdinanda von Schiracha.

W maju 2013 roku w Niemczech Lars Koch, 31-letni major lotnictwa wojskowego, zabił 164 osoby. Za pomocą kierowanego pocisku rakietowego powietrze-powietrze zestrzelił nad miejscowością Oberappersdorf samolot pasażerski Airbus A320 lecący z Berlina do Monachium. Zginęli wszyscy pasażerowie. Lars Koch przyznał się do popełnienia czynu. Samolot, który zestrzelił, został wcześniej porwany przez terrorystów. Kontrolę nad nim przejął zamachowiec-samobójca związany z jednym z odłamów Al-Kaidy. Porywacz zamierzał rozbić maszynę na wypełnionym po brzegi stadionie piłkarskim Allianz Arena w Monachium, na którym odbywał się mecz Niemcy – Anglia, który oglądało ponad 70 tysięcy kibiców.

Podczas procesu w rekonstrukcji Roberta Talarczyka publiczność podejmuje każdorazowo decyzję o skazaniu lub uniewinnieniu oskarżonego głosując przy użyciu systemu, z którego na co dzień korzystają radni Sejmiku podczas obrad.

Prapremiera "Terroru" dziś o godzinie 19-tej. Proces odbędzie się także jutro w tym samym miejscu i o tej samej porze.

Autor: Marlena Barasińska/ds

 


Ewa Niewiadomska tworzy codzienny karnet kulturalny dla Państwa. To najważniejsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne zaproszenia na spotkania ze sztuką w telegraficznym skrócie. Tu usłyszą Państwo głosy artystów i kreatorów życia kulturalnego na Ślasku, w Beskidach i w Częstochowie.