Rusza festiwal Tauron Nowa Muzyka

fot. Tauron Nowa Muzyka

W siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach koncertem The Cinematic Orchestra, brytyjskiego zespołu, który słynie ze stylowego połączenia jazzu i elektronicznych eksperymentów, rozpocznie się 12. festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice.

Ta jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, znana także poza naszymi granicami, potrwa do niedzieli. W katowickiej Strefie Kultury na ośmiu scenach wystąpi ponad 60 artystów z całego świata. Wśród nich ciekawi debiutanci i klasycy współczesnej elektroniki, a także wykonawcy reprezentujący takie gatunki, jak rock, jazz i hip-hop.

Festiwalowi, towarzyszy szereg ciekawych wydarzeń odbywających się w różnych punktach Katowic. Szczegółowy program i wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie www. festiwalnowamuzyka.pl.

Pierwszy festiwalowy koncert, w wykonaniu The Cinematic Orchestra, w NOSPR rozpocznie się o godzinie 19.30.

 

Autor: Marlena Barasińska/ds

 


Ewa Niewiadomska tworzy codzienny karnet kulturalny dla Państwa. To najważniejsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne zaproszenia na spotkania ze sztuką w telegraficznym skrócie. Tu usłyszą Państwo głosy artystów i kreatorów życia kulturalnego na Ślasku, w Beskidach i w Częstochowie.