Pamiątki na przyszłość

W jaki sposób naukowcy chcą zostawiać pamiątki dla przyszłych pokoleń? Czego uczą się najmłodsi na Uniwersytetach dziecięcych? 

Skąd się bierze tyle biedronek jesienią? Gdzie opracowano nową metodę leczenia, która daje nadzieję pacjentom z guzami wątroby?

Między innymi o tym dziś mówić będziemy w naszym magazynie. Nauka na UKF-ie w Radiu Katowice. Zapraszają Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz.Magazyn naukowy Radia Katowice istnieje od lipca 2000 roku.

Jego autorzy, Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz, starają się w nim przekazać najświeższe i najciekawsze informacje ze świata nauki i techniki. Czynią to w sposób nie zawsze śmiertelnie poważny, zapraszając do studia niezwykłych gości. W ciągu 17 lat  trwania audycji byli to m.in. sklonowany pająk, wirtualny kobiecy głos i... mówiący pies.

Nasi reporterzy odwiedzają atrakcje naukowe regionu, relacjonują wydarzenia promujące nowoczesną edukację oraz odpowiadają na wiele ważnych pytań udowadniając, iż świat jest ciekawy.