Za Horyzontem: Krew Aczoli – 10 lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy

Dzisiaj w podróży „Za Horyzontem” usłyszą państwo wstrząsające opowieści związane z jedną z najbardziej przerażających wojen w kraju określanym „Perłą Afryki”.

Właśnie ukazała się nowa książka Krzysztofa Błażycy- dziennikarza, reportera, autora wystaw fotograficznych i publikacji podejmujących zagadnienia społeczne Afryki. Książka „Krew Aczoli” przedstawiająca wspomnienia świadków wojny, jej ofiar próbujących normalnie żyć po koszmarze została uznana przez Travel Media za najlepszą książkę podróżniczą 2017 roku.

W rozmowie o innym obliczu podróżowania, o zaangażowaniu  w poprawę życia ludzi w miejscach, które zwiedzamy uczestniczyć będzie również jeden z bohaterów książki Krzysztofa – David Okullu.MK

Są ludzie, którzy marzą o dalekich wyprawach wpatrując się w linię horyzontu. Są też tacy, którzy właśnie tam, za horyzontem rozpoczynają swoją wędrówkę w nieznane. 

Wciąż przesuwać tę linię, która dzieli marzenia od rzeczywistości, podróżować i odkrywać granice swojej wyobraźni, odwagi, ciekawości świata, możliwości organizmu i siły, brawury i głodu poznawania ludzi, nowych miejsc, smaku niezwykłych przeżyć – oto wyzwania stojące przed bohaterami spotkań „Za horyzontem”.

Autorka jest miłośniczką podróżowania z plecakiem i namiotem, poznawania świata i ludzi poza głównymi szlakami turystycznymi. Była w wielu fascynujących zakątkach Ziemi, jak również "pod ziemią". Lubi wyzwania. Przez wiele lat jako członek Klubu Speleologicznego "Aven" uczestniczyła w wyprawach grotołazów. Przyjaźni się z ludźmi gór, którzy imponują jej odwagą i siłą charakteru. Sympatyzuje z wieloma stowarzyszeniami, klubami oraz organizacjami propagującymi turystykę trampingową oraz górską. Od wielu też lat współpracuje z pracownikami Uniwersytetu Śląskiego badającymi naszą planetę dołączając do wątku przygodowego opowieści o podróżach "Za horyzontem" wątek naukowy poszerzający wiedzę z zakresu przeszłości geologicznej Ziemi, etnografii, geografii, przyrody itd.

e-mail: horyzont@radio.katowice.pl

sobota, godzinia 14:15

 


brasil_120

 

Albert Karch – korespondent Polskiego Radia Katowice w Brazylii                     

 

Brazylia za horyzontem
www.brazyliazahoryzontem.fotonet.net.pl


 

PRZED HORYZONTEM – ZAPROSZENIA