Ścieżki miłości: August Strindberg

Przyszedł na świat w zamożnej rodzinie mieszczańskiej. Jego ojciec zajmował się sprzedażą biletów na statki pasażerskie, matka była dawną służącą, poślubioną przez swego pracodawcę. Z tego związku rodzi się August Strindberg.

W 1875 poznaje Siri von Essen, z którą ożenił się dwa lata później. Burzliwe, trwające 14 lat małżeństwo, stało się m.in. inspiracją do powstania powieści (napisanej po francusku) "Spowiedź szaleńca".

Czy Strindberg kochał kobiety czy też ich nienawidził? Opinie są podzielone. O miłości i miłościach szalonych Augusta Strindberga  opowiadać za chwilę  będą Andrzej Łapicki i prof. Krzysztof KłosińskiPierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?