Olimpiada wiedzy o Górnym Śląsku. Sadzenie lasu. Targi turystyki.

Krzyżowy ogień pytań, rywalizacja, wysoka stawka i niewątpliwy stres – to wszystko towarzyszy uczestnikom Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku, której finał odbywa się w Bibliotece Śląskiej. Uczestnicy olimpiady mają dużą wiedzę, ale korepetycje ze znajomości gwary większości z nich z pewnością by się przydały. 

 

 

Reporterka Gabriela Kaczyńska postanowiła pracować w lesie, gdzie mikrofon zamieniła na kostur. Towarzyszyła tam Mariuszowi Kowalskiemu i Jerzemu Langnerowi z Nadleśnictwa Siewierz. Wspólnie wprowadzali do lasu... las. To ogólnopolska akcja Lasów Państwowych, która ruszyła już w całym kraju.

 

 

GLOBalna turystyka w sercu Śląska – to hasło XX Jubileuszowych Międzynarodowych Targów Turystyki, Spa, Sprzętu Turystycznego i Żeglarskiego GLOBalnie 2014, które rozpoczęły się w Katowicach. Jaka oferta na nowy sezon? Czy mamy się obawiać upadków kolejnych biur podróży?INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl