Pogotowie w Strumieniu. Tymczasowe schroniska. Nagrodzony ochroniarz.

pogotowiestrumienotw_och_120Walka o pogotowie dla 2 gmin powiatu cieszyńskiego trwała od 7 lat. Wreszcie się udało. Oficjalnego otwarcia siedziby Zespołu Ratownictwa Medycznego Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego w Strumieniu dokonano dziś uroczyście. Na miejscu był nasz reporter, Andrzej Ochodek.


 

pieskischroniskomyszkow_gk_120Ponad 2 lata temu śledziliśmy losy myszkowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Schroniska, które lata temu powstało nielegalnie. Nakazami urzędniczymi miejsce to trzeba było zlikwidować. I tak też się stało. Wówczas zwięrzętami opiekowały się tam Marta Oleksiak i Patrycja Góra. Po likwidacji, zatrudnienie znalazły w Urzędzie Miasta. Urzędzie, który w tej sytuacji musiał zapewnić opiekę bezpańskim zwierzętom i tym samym musiał podpisać umowę ze schroniskiem na trenie województwa śląskiego. Psy z powiatu myszkowskiego choć trafiać tam powinny, nie trafiają. Ich losowi przyglądała się nasza reporterka, Gabriela Kaczyńska.


 

ochroniarzairportkce_kaluza_120Kilka miesięcy temu wszyscy usłyszeliśmy o ochroniarzu z lotniska Katowice w Pyrzowicach, który uratował spadające dziecko. Dziś został odznaczony Złotą Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Z Grzegorzem Pączko o tamtym dniu i o jego planach rozmawiał nasz reporter Łukasz Kałuża.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl