Katowice z klocków lego. Rozkopany Cieszyn. Wielbłąd na pustyni... Błędowskiej.

katowicelegofb_120Ponad tysiąc sześćset polubień w ciągu zaledwie kilku godzin. Ogromną aprobatę internautów zyskała inicjatywa, która pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Pomysł dotyczy zburzenia Katowic i wybudowania ich od nowa, ale z klocków lego. Zdaniem internautów, takie lego-miasto wyróżniłoby Katowice na mapie świata. Dodajmy, że inicjatywa wybudowania Katowic z klocków lego nie jest żartem primaaprilisowym. Profil dostępny jest na Facebooku. Co o tej idei sądzą sami katowiczanie i czy w lego-mieście można by normalnie żyć, próbowała się dowiedzieć nasza reporterka, Aleksandra Gruszczyńska.


 

cieszynkanalizacja_och_120Część mieszkańców ma już dość rozkopanych dróg i chodników, inni są ciekawi co przy tej okazji można ciekawego zobaczyć. W Cieszynie trwa wielka inwestycja – budowa kanalizacji m.in. w zabytkowej części miasta. Prace opóźniają się, bo co jakiś czas ekipy natrafiają na historyczne znaleziska. Omijając głębokie wykopy w rejonie ul. Głębokiej, sprawę badał nasz reporter, Andrzej Ochodek.


 

pustynia_gk_120Od kilku lat samorządowcy, przyrodnicy i naukowcy robią wszytko, by przywrócić dawny blask jedynej w Europie pustyni – Pustyni Błędowskiej. Obecnie tereny te są odkrzaczane i odkrzewiane. Na sporej części obowiązuje nawet zakaz wstępu. Mieszkańcy pobliskich miejscowości już zacierają ręce i liczą, że miejsce to stanie się atrakcją turystyczną. Wabikiem na dobry początek jest... wielbłąd, któremu przyjrzała się Gabriela Kaczyńska.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl