Królowa Margot

Gdzieś w podświadomości mamy postać Królowej Margot - tylko czasami wyleci z pamięci kto o niej pisał, albo kiedy ten fil o niej nakręcono.

No i czy faktycznie była taką wszetecznicą? Podpowiem zatem Państwu, że powieść "Królowa Margot" napisał Aleksander Dumas - ojciec, a film  zatytułowany także "Królowa Margot" wyreżyserował Patrice Chéreau i wszedł on na ekrany świata w roku 1994, a Margot zagrała - i to jak - Isabelle Adjani.    

W audycji Beaty Kasztelaniec i Marka Mierzwiaka o tej pięknej, kochliwej, a nawet wyuzdanej królowej opowiada dr Zbigniew Kiereś.Pierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?