Polskie biegaczki na 7. miejscu

Kolejny dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu za nami.

Dobrze spisały się nasze biegaczki w sprincie drużynowym. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zajęły 7. miejsce. Zwyciężyły Amerykanki Kikkan Randall i Jessica Diggins. Drugie miejsce zajęły Szwedki Charlotte Kalla i Stina Nilsson, a trzecie Norweżki Marit Bjoergen i Maiken Caspersen Falla.

W rywalizacji panów Dominik Bury i Maciej Staręga nie zdołali awansować do finału i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 12. pozycji. Triumfowali reprezentanci Norwegii Johannes Hoesflot Klaebo i Martin Johnsrud Sundby. Srebrny medal zdobyli Olimpijczycy z Rosji Denis Spicow i Aleksandr Bołszunow, a brąz Francuzi Maurice Manificat i Richard Jouve.

Polskie panczenistki Karolina Bosiek, Natalia Czerwonka, Luiza Złotkowska wygrały z Koreankami w finale D i zajęły 7. miejsce w biegu drużynowym. Złoto wywalczyły Japonki, srebro Holenderki, brąz Amerykanki.

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 24. miejsce w alpejskim zjeździe. Zwyciężyła Włoszka Sofia Goggia. Drugie miejsce zajęła Norweżka Ragnhild Mowinckel, a trzecie Amerykanka Lindsey Vonn.

Autor: Tomasz Gancarek /rs/