Anna Olechowska została zwyciężczynią 61. Olimpiady Astronomicznej w Chorzowie!

fot. Jarosław Juszkiewicz

Kobiety górą! Anna Olechowska z II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Jasienicy w Warszawie została zwyciężczynią 61. Olimpiady Astronomicznej jaka odbyła się w Chorzowie.

W nagrodę – wraz z pięcioma innymi laureatami - m.in. pojedzie we wrześniu na międzynarodową olimpiadę astronomiczną. O roli kobiet w nauce, zbliżającej się wiośnie, tajemniczych roślinach, które oczyszczają powietrze ze smogu oraz o witaminie D mówić będziemy dziś w naszym magazynie. Nauka na UKF-ie zaprosi Państwa także na nietypową lekcję informatyki, a Skoczowscy nauczyciele zaprezentują pilotaż platformy elektronicznej do rozwiązywania zadań domowych. Katarzyna Głuch-Juszkiewicz, Jarosław Juszkiewicz zapraszają.Magazyn naukowy Radia Katowice istnieje od lipca 2000 roku.

Jego autorzy, Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz, starają się w nim przekazać najświeższe i najciekawsze informacje ze świata nauki i techniki. Czynią to w sposób nie zawsze śmiertelnie poważny, zapraszając do studia niezwykłych gości. W ciągu 17 lat  trwania audycji byli to m.in. sklonowany pająk, wirtualny kobiecy głos i... mówiący pies.

Nasi reporterzy odwiedzają atrakcje naukowe regionu, relacjonują wydarzenia promujące nowoczesną edukację oraz odpowiadają na wiele ważnych pytań udowadniając, iż świat jest ciekawy.