Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej

Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej to miejsce, w którym każdy – od Juniora po Seniora – odnajdzie coś naukowego dla siebie. Myśmy znaleźli sposób na opowieść o Fame Labach. W magazynie Nauka na UKF-ie dziś także o nauczycielskim Noblu, pierwszym w Polsce przeszczepie komórek macierzystych nabłonka rogówki u dziecka. Powiemy również  o Wacławie Szuniewiczu - polskim misjonarzu i lekarzu, który w latach 30. i 40. ubiegłego wieku współtworzył jeden z najważniejszych ośrodków okulistycznych w Chinach.

Nie zabraknie ciekawostek i medycznych przestróg. Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz zapraszają.


Magazyn naukowy Radia Katowice istnieje od lipca 2000 roku.

Jego autorzy, Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz, starają się w nim przekazać najświeższe i najciekawsze informacje ze świata nauki i techniki. Czynią to w sposób nie zawsze śmiertelnie poważny, zapraszając do studia niezwykłych gości. W ciągu 17 lat  trwania audycji byli to m.in. sklonowany pająk, wirtualny kobiecy głos i... mówiący pies.

Nasi reporterzy odwiedzają atrakcje naukowe regionu, relacjonują wydarzenia promujące nowoczesną edukację oraz odpowiadają na wiele ważnych pytań udowadniając, iż świat jest ciekawy.