Sztuczna ślina, intrygująca ryba i legendarne komputery.

Dziś w magazynie naukowym Radia Katowice zajmiemy się między innymi wynalezioną niedawno sztuczną śliną, opowiemy o badaniach nad rybą o słodkiej nazwie danio pręgowany, powiemy dlaczego legendarne, liczące prawie pół wieku komputery "Odra 1304" i jej młodsza siostra "Odra 1305" przyjechały do Katowic.

Będzie też sporo zamieszania z wodą, kilka doniesień o odkryciach archeologicznych i jak zawsze ciekawe relacje naszych reporterów.

Zapraszają Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz.Magazyn naukowy Radia Katowice istnieje od lipca 2000 roku.

Jego autorzy, Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz, starają się w nim przekazać najświeższe i najciekawsze informacje ze świata nauki i techniki. Czynią to w sposób nie zawsze śmiertelnie poważny, zapraszając do studia niezwykłych gości. W ciągu 17 lat  trwania audycji byli to m.in. sklonowany pająk, wirtualny kobiecy głos i... mówiący pies.

Nasi reporterzy odwiedzają atrakcje naukowe regionu, relacjonują wydarzenia promujące nowoczesną edukację oraz odpowiadają na wiele ważnych pytań udowadniając, iż świat jest ciekawy.