Beckett

"Teraz w ogóle nie potrafię użyć jakichkolwiek słów, określających jego twórczość, oprócz tych, że wydaje mi się najwspanialszym pisarzem, daleko wyprzedzającym wszystkich innych piszących" - tak pisał o Samuelu Becketcie Harold Pinter.

Jego twórczość, bardzo długo niedoceniana, później świeciła triumfy. Zwieńczeniem był Nobel dla pisarza w roku 1969.

 Walczył o wolność człowieka wszędzie gdzie to było konieczne. Potępił wprowadzenie w Polsce w roku 1981 stanu wojennego. Ale w tym całym zawirowaniu nie zapominał o kobietach, które pragnął, uwielbiał ale czy kochał? Prof. Krystyna Wojtynek Musik, opowiada o emocjonalnym życiu pisarza ma swoje zdanie jeśli chodzi o miłości Becketta.

"Czekając na miłość" premierowa audycja Beaty Kasztelaniec i Marka MierzwiakaPierwsze "Ścieżki miłości" powstały w Radiu Katowice przed 13 laty. Autorzy, Beata Kasztelaniec i Marek Mierzwiak, chcieli pokazać ludzi sławnych i znanych z innej strony, niż piszą o nich wydawnictwa encyklopedyczne.

Interesowało ich jak miłość, ale też i inne uczucia z miłością nierozerwalnie związane, takie jak zdrada, a nawet i nienawiść, wpływały na życie i twórczość tych "Wielkich". Zaczęło się od miłości narodowego wieszcza czyli Adama Mickiewicza, a potem powstało ponad 80 odcinków.

To audycje, które pozwolą spojrzeć na artystę, poetę, pisarza, malarza, trochę inaczej – może odnajdziecie w nich Państwo i swoje przeżycia i rozterki związane z miłością?