Upały. Naukobus. Żniwa. Wyprawa motocyklowa. Wyjazd do Francji

Lipcowa pogoda nie rozpieszcza. Po wielu dniach obfitych deszczy, w końcu zaznać możemy trochę słońca. A będzie go sporo. Wszystko wskazuje na to, że nad Polskę nadciąga fala upałów. Reporter radia Katowice, Kamil Jasek, sprawdził na jakie temperatury powinniśmy się przygotować i czy taka pogoda nam odpowiada. 


Biologia, fizyka i matematyka przedstawiona poprzez interaktywne urządzenia - takie atrakcje można dziś i jutro podziwiać we Wręczycy Wielkiej w powiecie kłobuckim. Gminę odwiedził "Naukobus", czyli mobilne Centrum Nauki Kopernik. Czego możemy się nauczyć dzięki tej akcji? Sprawdził to Krzysztof Słabikowski.


W miejscowościach typowo rolniczych trwają żniwa. Nasza reporterka, Gabriela Kaczyńska, odwiedziła mieszkańców gminy Pilica, którzy plony zbierają od kilka dni. Co widać zwłaszcza w polu, gdzie ruch maszyn jest bardzo duży.


 

Mamy prawie półmetek wakacji i sezonu urlopowego. Jedni już wakacyjną przygodę urlopową mają za sobą a inni przed sobą. Do tych, którzy mają już co wspominać należą członkowie Motocyklowego Klubu "Sokoły Drogi"ze Sławkowa. Właśnie wrócili z dalekiej wyprawy. Rok temu wybrali się na północ Europy, teraz w przeciwną stronę i opowiedzieli o tym naszemu reporterowi, Wojciechowi Paculi.


 


Od początku lata przybliżamy słuchaczom Radia Katowice przepisy obowiązujące na drogach europejskich zwłaszcza, bo tam najchętniej wybieramy sie samochodem w czasie wakacji. Mówiliśmy już o Włoszech, Grecji, Słowenii i Chorwacji. Dziś zmierzamy na Zachód- do Francji. Anna Juśkiewicz: 

 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl