Wizerunek polskiego przedsiębiorcy

Przygotowaliśmy dla Państwa rozmowę o tym, jak postrzegani są przedsiębiorcy i czy przypadkiem w naszym sposobie widzenia tej grupy ludzi nie schował się jakiś stary stereotyp. Odwiedzimy Narodowy Bank Polski, który przygotował specjalną serię monet z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Seria bardzo ciekawa, ujrzała światło dzienne kilka dni temu, jednak część nakładu już się rozeszła.

Za kilka tygodni odbędzie się kolejny, szósty Europejski Kongres Gospodarczy. Jak zapewniają organizatorzy, impreza wprawdzie nie będzie większa od poprzednich, ale na pewno ciekawsza. Między innymi więcej miejsca w debatach znajdzie problem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR-u), a do udziału w dyskusji zaproszono związkowych liderów. Na ten temat porozmawiamy z premierem Jerzym Buzkiem.


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.