Olimpijczycy trenowali młodych sportowców. Athletics Camp.

fot. Agnieszka Loch

Pod okiem polskich medalistów m.in Justyny Świety-Ersetic i Piotra Małachowskiego ponad 300 młodych sportowców trenowało dziś w Chorzowie. 

Były biegi, rzuty młotem, dyskiem, pchnięcie kulą a także przygotowywanie zdrowych posiłków z dietetykiem. To wszystko w ramach projektu Athletics Camp organizowanego przez Fundację Kamili Skolimowskiej. W kompleksie sportowym "Hajduki" w Chorzowie Batorym była reporterka Radia Katowice.


Jednym z trenerów był dziś utytułowany dyskobol Piotr Małachowski.


Athletics Camp to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi celami ich organizacji są: popularyzowanie wśród najmłodszych sztandarowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa i prozdrowotna dzieci i nauczycieli oraz zachęcenie uczestników do podejmowania aktywności fizycznej.

Motywem przewodnim i zarazem hasłem campów od początku jest – „Każdy może zostać mistrzem”. Formuła imprezy została podzielona na dwa bloki: blok teoretyczny w którego skład wchodzą warsztaty z dietetykiem oraz zajęcia z psychologiem sportowym i blok praktyczny, podczas którego dzieci mogą spróbować swoich sił w sześciu najpopularniejszych konkurencjach lekkoatletycznych.

Autor: Agnieszka Loch/ml/