Sytuacja na kolei w województwie śląskim

— Śląscy kolejarze odzyskali honor — w taki oto sposób komentuje obecną sytuację w regionalnych kolejach marszałek województwa Mirosław Sekuła. Kolej to jeden z pilnych problemów zarządu województwa, ale nie jedyny. Następnym był Stadion Śląski. Kiedy mowa o stadionie nie sposób uciec od ustawy o zamówieniach publicznych, która potrafi skomplikować życie. Czasami nawet ponad miarę. Za pięć dni wejdzie w życie znowelizowana ustawa o instytucjach rynku pracy i o promocji zatrudnienia. Komentatorzy najczęściej podkreślają to, że do zajmowania się bezrobotnymi dopuszczone zostaną prywatne agencje. Ale chyba nie to jest najważniejsze. Na koniec spotkania zaplanowano rozmowę o coachingu, który robi nie tyle karierę, ile furorę w naszym kraju. Może dlatego, że niewiele osób wie czym jest coaching. Z pozoru wygląda to jak jakiś trening lub szkolenie.

Zapraszają Anetta Chlebica i Józef Wycisk.


Rozstrzygnięcie dylematu czy audycja SUMA jest magazynem ekonomicznym czy gospodarczym nie ma znaczenia, ponieważ najważniejsze jest to, na ile można o ekonomii i gospodarce mówić w sposób przystępny.

Na ile skomplikowane zjawiska ekonomiczne można ująć w prosty i zrozumiały język. Natomiast jeszcze ważniejsze jest to, na ile wydarzenia w gospodarce regionalnej, krajowej czy europejskiej przekładają się na życie mieszkańców naszego regionu.

Czyli odpowiedź na pytanie – jak bardzo dotyczy to mieszkańców regionu i co z tego dla nas wszystkich wynika.