Historia z dobrą energią. Narodowe Świeto Niepodległości.

fot. mat.pras.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Polskim Radiu Katowice prezentujemy cykl historycznych audycji dokumentalnych. Katarzyna Głuch – Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz przedstawiają miejsca i postaci w naszym regionie, które związane są z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości i przyłączeniem Śląska do Rzeczpospolitej.

Od mostu na Brynicy, poprzez bieruńską karczmę, w której bawił się młody kapitan Charles DeGaulle po słynny Drapacz chmur w Katowicach i siedzibę naszej rozgłośni. 

Cykl składa się z 10 odcinków i nosi tytuł Historia z dobrą energią”.

Audycje zrealizował Rafał Drabek.

Odcinek 1. – Most na Brynicy


Odcinek 2. – Dworzec w Katowicach


Odcinek 3. – Drapacz chmur


Odcinek 4. – Cieszyn


Odcinek 5. – Degolówka


Odcinek 6. – Królewska Huta


Odcinek 7. – Mural Korfantego


Odcinek 8. – Elektrownia Łaziska


Odcinek 9. – Róg Mielęckiego i Warszawskiej


Odcinek 10. – Polskie RadioZ okazji Narodowego Święta Niepodległości Polskie Radio Katowice prezentuje cykl historycznych audycji dokumentalnych. 

Katarzyna Głuch-Juszkiewicz i Jarosław Juszkiewicz przedstawią miejsca i postaci w naszym regionie, które związane są z odzyskiwaniem przez Polskę niepodległości i przyłączeniem Śląska do Rzeczpospolitej. Od mostu na Brynicy, poprzez bieruńską karczmę, w której bawił się młody kapitan Charles DeGaulle po słynny Drapacz chmur w Katowicach i siedzibę naszej rozgłośni. Polskie Radio Katowice zaprezentuje dziś słuchaczom dynamicznie zrealizowane przez Rafała Drabka audycje, w których znajdą coś dla siebie nie tylko miłośnicy historii. Cykl składa się z 10 odcinków i nosi tytuł „Historia z dobrą energią”.