Solankowa fontanna. Ciche jezioro.

Nową atrakcją na Jurze stała się fontanna w Łazach. Powstała jesienią ubiegłego roku, ale dopiero teraz zaczęła wzbudzać ogromne zainteresowanie. Powodem jest... woda, która ostatnio przybrała nieco innej barwy, a i jej zapach też jest lekko zmieniony.


 

Długo było cicho, potem na krótko głośno, teraz głośno o tym, że cicho. Nie będzie motorówek i skuterów na jeziorach Żywieckim i Międzybrodzkim. Tak zdecydowali radni powiatu żywieckiego. Przez kilkanaście lat na tych jeziorach obowiązywał zakaz poruszania się tych jednostek pływających. Rok temu Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, na wniosek wojewody śląskiego, uchylił uchwałę Rady Powiatu z 2002 roku o zakazie. Wkrótce na jeziorach pojawiły się ponownie motorówki, co wywołało spore protesty ze strony wędkarzy i żeglarzy.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl